Maciej Staręga

Ambasador marki
arrow--right Poznaj wszystkich
staregai_top_01a
staregai_top_02a
staregai_top_03a
Follow Maciej Staręga

Maciej Staręga info

  • 00 wiek: 27
  • 01 sport: biegi narciarskie
  • 02 muzyka: R&B, Pop and Rap
  • 03 filmy: Pulp Fiction, Incepcja, Kac Vegas
  • 04 inspiracja: Steph Gilmore
podpis_starega

KARIERA:

Sport towarzyszył mi w życiu od najmłodszych lat. Pamiętam, że narty na nogach miałem już w wieku 3 lat! Tata jako nauczyciel wychowania fizycznego, dał mi możliwość spróbowania różnych dyscyplin sportu i pokazał jego piękno. Po pierwszych sukcesach na arenie krajowej postanowiłem całkowicie poświęcić się trenowaniu i zapisałem się do szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Można powiedzieć, że to był moment, w którym przeszedłem na zawodowstwo. Moja kariera zaczęła nabierać tempa. Do dzisiaj wywalczyłem między innymi:
– 13 tytułów Mistrza Polski Seniorów,
– 15 miejsce w team sprincie podczas Igrzysk Olimpijskich w Sochi 2014
– 4 miejsce na Uniwersjadzie w sprincie w Strbskim Plesie 2015
– 8 miejsce na Mistrzostwach Świata Seniorów w sprincie w Lahti 2017

JEŚLI CHCESZ COŚ OSIĄGNĄĆ, TO NIE MA ŻADNEGO POWODU, DLA KTÓREGO MIAŁOBY CI SIĘ TO NIE UDAĆ

WYZWANIA:

W najbliższym sezonie moim celem jest zdobycie miejsca na podium Pucharu Świata oraz wejście do najlepszej 10 w team sprincie i najlepszej 15 w sprincie na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongjang. Aby zrealizować swoje cele i marzenia w tym roku zdecydowaliśmy się, wraz z innymi zawodnikami z kadry, na przygotowania w Norwegii. Wierzę, że praca z najlepszymi zawodnikami na świecie pomoże nam w podniesieniu poziomu sportowego i nabraniu większego doświadczenia w umiejętnym trenowaniu. W 2016r. zostałem Magistrem Wychowania Fizycznego, a w przyszłości, po zakończeniu kariery, planuje objąć kierownicze stanowisko w Polskim Związku Narciarskim,  dlatego aktualnie studiuję na drugim kierunku „Zarządzanie Organizacjami Sportowymi i Turystycznymi”, na Katowickiej AWF.

HOBBY:

Większość moich hobby związana jest z aktywnością, a ski-tour i wspinaczka górska to główne z nich. Poza tym uwielbiam podróżować – zdarzało się, że w ciągu tygodnia potrafiłem być w pięciu różnych krajach. Jeżeli chodzi o książki to jestem miłośnikiem Harllana Cobena. Lubię też smakować różnych kuchni. Dlatego, kiedy wracam do Katowic, lubię odkrywać za każdym razem nowe restauracje i smaki.

starega_artykul

Słucham: